Datové centrum AKCENTA

Společnost AKCENTA LOGISTIC a.s. v roce 2017 dokončila projektový záměr „Datové centrum AKCENTA“, spolufinancovaný s podporou EU v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost / Program ICT a sdílené služby – Výzva I.

Projekt spočívá ve vytvoření moderního a plně soběstačného datového centra v prostorách bývalého atomového krytu v centru Hradce Králové, sloužícího jak pro sesterské společnosti AKCENTA, tak i pro ostatní společnosti z Královehradeckého kraje. Celé řešení datacentra je navrženo s ohledem na efektivnější využití hardware, úsporu nákladů, zmenšení ekologické zátěže na životní prostředí a v neposlední řadě využití jinak velmi těžko využitelných prostor.

Celý projekt probíhal od roku 2016 a obsahuje úpravu prostor, zajištění nepřetržitého napájení za pomoci vlastní trafostanice a kombinace trvale umístěných mobilních Dieselových agregátů a možnosti doplnění o externí agregát. Dále obsahuje nákup základního HW potřebného pro fungování datacentra a jeho napojení na optickou síť Cetin. Chlazení objektu je zajištěno kombinací moderní centrální rekuperační jednotky a záložních klimatizačních jednotek, pro snížení ekologické zátěže a využitelnost odpadního tepla. V rámci projektu je počítáno i s rozšiřitelností o další dvě serverovny.

eu